Przejdź do treści
UWAGA! W dniach 30-31.05 jesteśmy nieczynni.
UWAGA! W dniach 30-31.05 jesteśmy nieczynni.

Język

Protym wspiera roboty wykończeniowe na Termach Maltańskich

Protym wspiera roboty wykończeniowe na Termach Maltańskich

Ostatnie wydarzenia spowodowały ogromne opóźnienia w ważnych projektach budowlanych w całej Polsce. Istotne jest, aby w tego typu sytuacjach mieć doświadczonego i niezawodnego dostawcę, który szybko i skutecznie dostarczy sprawdzone rozwiązania, pozwalające Tobie skupić się na dotrzymywaniu terminów i osiągnięciu celów.

Poniżej post Kamila Stefaniego, naszego Specjalisty ds. Rozwoju Biznesu zaczerpnięty z naszej strony na Facebooku @ProtymConstruction. Kamil dzielnie odwiedza niektóre z naszych kluczowych realizacji, by upewnić się, czy nasi klienci na pewno mają wszystko do osiągnięcia sukcesu w tych niespokojnych czasach. Dla nas siedzących w biurze, Kamil jest prawdziwą inspiracją, ponieważ swoją postawą pokazuje ideę naszego biznesu w Protymie: Obojetnie czy wieje, czy pada, czy świeci słońce – z naszymi klientami zawsze stoimy ramię w ramię.

POST:
Witam w tym trudnym dla Nas wszystkich okresie!
Pracujecie bez zmian przy Waszych realizacjach? Terminy gonią czy zostały poprzesuwane w czasie?
Dziś kilka słów co dzieje się obecnie u nas.
Bierzemy udział w realizacji zadania:
Zmiany aranżacji wnętrza budynku B Kompleksu „Termy Maltańskie” w Poznaniu.
Jesteśmy odpowiedzialni za dostarczenie materiału do realizacji zadania z zakresu chemii budowlanej do robót płytkarskich oraz za mechaniczną obróbkę betonu.

Technologia oraz rozwiązania zostały zaprojektowane na produktach marki Schonox oraz Sika. Krótki termin realizacji zadania postawił wiele barier którym musieliśmy sprostać. Jednym z wyzwań było uzyskanie wilgotności podłoża na poziomie poniżej 4% w ciągu 48 h na świeżo wylanej płycie dennej o grubości około 20 cm.

Zastosowana została specjalistyczna mieszanka betonowa która dodatkowo została pokryta buforem wykonanym z produktu Sikagard EpoCem 720 warstwa 3 mm. Zastosowanie takiej kombinacji pozwoliło uzyskać w trzeciej dobie wilgotność podłoża na poziomie 3 % co umożliwiało prowadzenie dalszych prac.

Między procesem wylania płyty dennej a aplikacji buforu wykonaliśmy szlifowanie powierzchni betonu w celu jego uszorstnienia i zdjęcia mleczka cementowego.

Do wykonania zadania użyliśmy naszego niezawodnego zestawu od HTC tj.:

  • Szlifierka HTC T5 silnik 2.2 kW
  • Odpylacz HTC D 30 3.6 kW 600 m3/h
  • Narzędzia HTC Seria EZ XX2 Gold

Na tak przygotowanej powierzchni można było przystąpić do wykonania izolacji pod płytkowej. Tu również zdecydowaliśmy się na szybki i niezawodny system izolacji wykonany na matach uszczelniających SCHÖNOX AB klejonych na dwuskładnikowy klej (z wałka) SCHÖNOX iFIX.

Tak przygotowana i uszczelniona powierzchnia niecki gotowa była na klejenie okładzin -mozaiki szklanej. Do tego zadania wybraliśmy klejenie oraz fugowanie okładziny w systemie epoksydowym – SikaCeram EpoxyGrout. W porównaniu do fug epoksydowych konkurencji fuga mimo, że epoksydowa jest naprawdę „przyjemna” w obróbce.

Przed nami jeszcze kilka dni do zakończenia prac i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności mamy w planach zakończyć zadanie w wyznaczonym terminie.

Po zakończeniu realizacji oczywiście pokażemy jej efekty!

Jeżeli macie pytanie co do technologii jaka została tu pokazana zapraszam do kontaktu!

Powodzenia w Waszych realizacjach! Trzymajcie się w zdrowiu!

Poprzedni artykuł Sopro Polska i Protym łączą siły na terenie Wielkopolski
Następny artykuł Inwestujemy w przyszłość