Przejdź do treści
UWAGA! W dniach 30-31.05 jesteśmy nieczynni.
UWAGA! W dniach 30-31.05 jesteśmy nieczynni.

Język

Wyszło koncertowo

Wyszło koncertowo

Kolejna prestiżowa uczelnia zaufała Protymowi i oddała w ręce naszych doradców projekt naprawy schodów i podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu głównym Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Firma UB Szałata zajmująca się generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych zwróciła się do naszej firmy o zaproponowanie technologii, sprzedaż niezbędnych materiałów oraz doradztwo przy wykonaniu naprawy podjazdu przy Akademii Muzycznej mieszczącej się w centrum Poznania vis a vis Zamku Królewskiego. Nie mogliśmy odmówić.

Koncepcja naprawy pojazdu składała się z kliku etapów. Zakładał on podgrzewanie w celu usunięcia lodu i śniegu w okresach zimowych. Tutaj na matę grzewczą zaproponowaliśmy szybkosprawną zaprawę naprawczą SikaScreed HardTop 60 na warstwie szczepnej epoksydowej SikaScreed 20-EBB.

Następnie całość po przeszlifowaniu została zagruntowana żywicą epoksydową Sikafloor 151, a występujące jeszcze nierówności wyrównane jastrychem żywicznym na bazie tej samej żywicy i mieszaniny piasków kwarcowych.

W kolejnych dniach wykonawca – wspomniana firma UB Szałata – pomalował dwukrotnie podjazd żywicą poliuretanową Sikafloor 3240, przesypując za każdym razem świeżą warstwę żywicy piaskiem kwarcowym w celu uzyskania warstwy antypoślizgowej.

Jako ostatnia warstwa o ile pogoda pozwoli, wykonane zostanie w przyszłym tygodniu malowanie doszczelniającą, odporną na UV żywicą poliuretanową Sikafloor 359 N.

We wszystkich etapach prac uczestniczył nasz Doradca Techniczno-Handlowy Michał Jakubczyk, który nadzorował prawidłowe wykonywanie poszczególnych robót.

C.d.n.

Poprzedni artykuł Innowacyjny model biznesowy ChargePolska
Następny artykuł Protym i Sika wspierają punkty handlowe w Poznaniu