Przejdź do treści
UWAGA! W dniach 30-31.05 jesteśmy nieczynni.
UWAGA! W dniach 30-31.05 jesteśmy nieczynni.

Język

Szkolenie Sika naprawianie betonu z pomocą produktów Sika HardTop Sika Balcony Sikafloor

Masz uszkodzoną posadzkę? Mamy sposób jak to naprawić!

W piątek 13 maja 2022 r. w firmie PROTYM odbyło się szkolenie z produktów marki Sika w którym wzięło udział 19 przedstawicieli 10 firm wykonawczych. W pierwszej części szkolenia zaprezentowane zostały różne systemy posadzek Sika do zastosowania wewnątrz pomieszczeń zarówno przemysłowych, publicznych jak i domowych. Uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z szeroką gamą posadzek żywicznych, mineralnych oraz impregnatów.

W drugiej części przedstawiono technologię szybkiej napraw posadzki przy użyciu materiałów z serii SikaScreed HardTop, zakończoną pokazem materiału SikaScreed HardTop-70. Instruktor Sika pokazał możliwości tego materiału, łatwość aplikacji na posadzce oraz możliwość tworzenia spadków. Materiał ten przy grubości zaledwie 1,5 cm już po 45 minutach można zacierać zacieraczką. Tak naprawiona posadzka musi być pielęgnowana pod folią między 18, a 24 godzin i następnego dnia nadaje się już do użytku.
Zamiast pielęgnacji folią istnieje również możliwość zamknięcia naprawianej posadzki po ok. 2-3 godzinach po zakończeniu zacierania, żywicą gruntującą Sikafloor 151. Po 24 godzinach na tak przygotowaną posadzkę można już nakładać kolejne warstwy żywicy.

Następnie omówiono i pokazano teksturowaną, szybkowiążąca powłokę  epoksydową Sikafloor 2640, która świetnie nadaje się przy naprawach weekendowych na halach czy w garażach. Druga warstwa tej żywicy może być już malowana po ok. 6 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy. Następnego dnia posadzka żywiczna jest już w pełni utwardzona i nadająca się do eksploatacji.

Na koniec zaprezentowano systemy żywiczne Sika Balcony Premium oraz Sika Balcony Standard do zastosowania na balkonach i tarasach. Systemy te spełniają różnorodne wymagania użytkowe i estetyczne, pozwalając na bardzo ciekawą aranżację balkonów i tarasów.

 

 

Poprzedni artykuł ROADSHOW SIKA - PROTYM 2022
Następny artykuł Remont tarasu – jak naprawić uszkodzenia?